wtorek, 5 sierpnia 2014

Afirmacja na dzień dobry

Dzień dobry Cudowny Szczęściarzu!

Zapewne słyszałeś już o pozytywnym wpływie wypowiadanych afirmacji na Twoje samopoczucie, działanie i sukcesy. Stajesz przed lustrem uśmiechasz się do siebie i mówisz: "Pięknie dziś wyglądam" i już poziom pewności siebie skacze do maksimum. 
Zobacz w lustrze siebie jakim chcesz być!

Jednak kiedy wychodzisz na ulicę mijasz zmęczoną panią niosącą zakupy, faceta w garniturze, który spóźniony przepycha się przez tłum, zapłakane dziecko i krzyczącą matkę... i Twój dobry nastrój gdzieś umyka, rozpływa się pod wpływem negatywnych emocji spotkanych ludzi. Czy możesz temu zaradzić?

Wydaje mi się, że tak. Są dwie drogi:
1. Wyłączysz się z otaczającego Cię świata, skupisz na sobie i swoim dobrym humorze, którego nic nie będzie w stanie popsuć. A problemy innych pozostawisz im samym...
2. Możesz jednak zrobić coś innego, pomóc im dostrzec piękno dnia i przekazać im dobrą energię, aby ich samopoczucie też się poprawiło, dzięki temu nie musisz zamykać się na otoczenie ale być jego częścią. Jak to zrobić? To bardzo proste:
Uśmiechnij się i powiedz "Dzień dobry" ale nie takie od niechcenia, ale pełne energii i radości, bo przecież Twój dzień jest cudowny - jesteś w świetnym nastroju, nie jesteś spóźniona, masz czas, czujesz się rewelacyjnie, no i pięknie dziś wyglądasz! Podziel się swoją radością z innymi, a oni przyjmą z ochotą wysłaną przez Ciebie energię i rozdadzą ją dalej. Pomagając innym, zapewniasz sobie samemu pomoc, kiedy będziesz jej potrzebował, ale co ważniejsze sprawiasz, że nasz zwariowany świat staje się odrobinę lepszy. Jeśli złączymy siły to pokonamy wszelkie przeciwności i znów będzie pięknie gdziekolwiek spojrzymy.Dobro, które dajesz w końcu do Ciebie wróci. Co więcej wróci dwa razy (a może nawet i więcej) większe! Bo takie już jest prawo przyciągania, Sekret szczęścia. 

Daj, a będzie Tobie dane.

Idę porozdawać trochę darmowych uśmiechów ;)
Dobrego dnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz