wtorek, 23 sierpnia 2016

#30 200 pytań na temat Ruchu Szensztackiego (72)

Jak co wtorek publikuję odpowiedzi na pytania dotyczące Ruchu Szensztackiego, oparte na książce o. Niehausa "200 pytań na temat Ruchu Szensztackiego". Samej książki (jeszcze) nie posiadam, dlatego odpowiedzi opieram o wiadomości ze strony Schoenstatt Movement of San Antonio.

Dzisiaj odpowiem na pytanie nr 72 z IV rozdziału - O Przymierzu Miłości (czyli przechodzimy do esencji tego, czym jest Szensztat).


72. Czym jest “Sześć obietnic i Sześć wymagań”
Akty Założycielskie posiadają elementy klasycznego przymierza: dwie strony podejmujące wspólne porozumienie, uroczysty akt zawarcie porozumienia, lista warunków tego porozumienia. W ramach przygotowań do obchodów 50-tej rocznicy Szensztatu (1964), o. Kentenich wygłosił mowę do par (Milwaukee, październik 1963), w której podsumował Przymierze w formie „Sześciu Obietnic i Sześciu Wymagań” z Aktów Założycielskich. Służące jako zwięzłe przedstawienie warunków przymierza. Z jednej strony Szensztat prosi Maryję o konkretne rzeczy. To jest sześć znaczących rzeczy, które Maryja obiecje nam w Szensztacie. 6 obietnic Maryi w Szensztackim Przymierzy Miłości brzmi:

Z drugiej zaś strony Maryja prosi swoich partnerów w Przymierzu aby wnieśli swój wkład. Istnieje sześć głównych wymagań dla nas. 6 wymagań Maryi w Szensztackim Przymierzu Miłości brzmi:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz