wtorek, 1 listopada 2016

#40 200 pytań na temat Ruchu Szensztackiego ( 43 i 44)

Jak co wtorek publikuję odpowiedzi na pytania dotyczące Ruchu Szensztackiego, oparte na książce o. Niehausa "200 pytań na temat Ruchu Szensztackiego". Samej książki (jeszcze) nie posiadam, dlatego odpowiedzi opieram o wiadomości ze strony Schoenstatt Movement of San Antonio.

Dzisiaj odpowiem na pominięte pytania 43 i 4443. Czy Kościół zatwierdził kiedykolwiek Sanktuarium?
Tak, Kościół zatwierdził Szensztat jako Miejsce Łaski. Pośrednio zostało ono uwzględnione w pierwszym apostolskim błogosławieństwie jakie otrzymał od papieża Piusa XI w 1922 roku. Jednoznaczne zatwierdzenie otrzymał 9 kwietnia 1947 roku, kiedy papież Pius XII udzielił przywileju uzyskania odpustu dla tych wiernych, którzy nawiedzą Prasanktuarium. Dalsza analiza w ramach Wizytacji Apostolskich w latach 1951-53, zakończyła się w 1953 roku zgodą nihil obstat w odniesieniu do całego Ruchu, w tym także Sanktuarium.

  
44. Czym jest powiedzenie “w cieniu Sanktuarium”?
W 1929 roku o. Kentenich wyraził swoje szczere przekonanie: „W cieniu Sanktuarium, będą rozgrywać się losy Kościoła i świata przez wieki”. Po 15 latach obserwacji działalności Maryi w Sanktuarium, był przekonany, że MTA użyłaby tego Miejsca Łaski nie tylko aby kształtować życie jednostek i społeczności, ale również aby kształtować przyszłość Kościoła i świata.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz